Hakkımızda

ORGANİZASYON ve TARİHİ GELİŞİM

Şirket Ortakları, Şerafettin DOĞAN, Osman ÖZTEKİN ve Güner TOPUZ, geçmişteki kendi firmalarında edindikleri tecrübe ve bilgi birikimini birleştirerek; daha verimli olmak ve memlekete daha büyük katkılarda bulunmak amacıyla bir araya gelmişlerdir. ÜÇER GRUBU’ nun ortakları, altyapı tasarımı ve inşaatları, konut, endüstriyel tesis gibi işler ile kesintisiz olarak sürdürdükleri mesleki hayatlarında 1982 yılında ÜÇER’ in ilk şirketini kurarak güçbirliği yaptılar.

İnşaat mühendisliği sektöründe önemli başarılara imza atmış, İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Başkanlığı yapmış, İnşaat Yüksek Mühendisi Şerafettin DOĞAN’ın (ODTÜ İnşaat Müh. – 1970), Yönetim Kurulu Başkanlığında, 1982 yılında ÜÇER İnş. ve Tic. Ltd. Şirketi faaliyetlerine başlamış daha sonra da 1990 yılında ÜÇER Müşavir Mühendislik Anonim Şirketi kurulmuştur.

Kurucu Yönetim Kurulu Başkanımız Şerafettin DOĞAN’ın 2012 yılında vefat etmesi ve daha sonra gerçekleşen hisse devirleriyle birlikte, ikinci nesil olarak bayrağı devralan Yönetim Kurulu Başkanımız Fatih Çağrı DOĞAN (ODTÜ Çevre Müh. – 1998) ve Genel Müdürümüz A. Alp EVRİMLER (İTÜ İnşaat Müh. – 1987) şirketin Yönetim Kadrosunu oluşturmaktadır.

ÜÇER GRUBU olarak gelişme süreci içinde oluşmuş, yapımı bitmiş ve halen devam etmekte olan işlerimiz sonucu Ankara merkez büromuz dışında İstanbul’da da 1 adet merkez büroya bağlı ve koordineli olarak çalışan irtibat büromuz mevcuttur.

Grubumuzda çalışan personel sayısı idari kadrolarla birlikte 100 kişidir. İş ortaklıkları ile birlikte personel sayımız şu anda 150’nin üzerindedir. ÜÇER GRUBU olarak, büro ekipmanları yönünden gelişmiş bilgisayar sistemleri, teknolojik ofis ekipmanları, bilişim ve iletişim araçlarına sahibiz.

Grubumuz, Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) konusunda geniş bilgi birikimine sahip olup özellikle Harran Ovası 1.Bölge Arazi Toplulaştırma projesi kapsamında bu bilgi birikimini harita işlerinde yaygın olarak kullanmıştır.

ÜÇER, üniversite mensubu akademisyen uzmanlarla yakınen çalışma alışkanlığına sahiptir. Geniş bir çalışma alanına sahip olan ÜÇER GRUBU’nun ihtisas alanlarına göre iş ortaklıkları bulunmaktadır.

ÜÇER GRUBU ORTAK GİRİŞİMLERİMİZ;

1982

– ÜÇER İnş. Tic. Ltd. Şti. Kuruluşu

1987

– TOKİ’nin ilk projesi olan Ankara/Eryaman 1.etap 4740 Konut Müşavirlik ve Kontrolluk Hizmetleri

1990

– ÜÇER Müşavir Mühendislik A.Ş. Kuruluşu

1991

– Türkiye’nin En Büyük Konut Kontrolluk Sözleşmesi (13 İl 23 Yerleşim merkezinde 21.556 Adet Göçmen Konutu ve 1.422.696 m² Komple Teknik Altyapı Projesi Mühendislik ve Mişavirlik Hizmetleri)

1993

– İLBANK İzmit Güney Sahilinde Yer Alan 14 Belediye Kanalizasyon Tatbikat Projesi (Toplam 1300km)

1995

– Yurtdışında İlk Tasarım İşimiz Kazakistan’da Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Yurt Binaları Projesi Tasarım Hizmetleri

1996

– İlk Baraj Sözleşmemizi İmzaladık. İSKİ Pabuçdere, Kazandere ve Sultanbahçe Barajları ile Elmalıdere Regülatörü İnşaatları Müşavirlik ve Danışmalık Hizmetleri

1998

– T.C. MEB Sekiz Yıllık Kesintisiz Zorunlu İlköğretim Okulları 1. Grup Müşavirlik Ve Kontrollük Hizmetleri (84 Adet Okul Toplam 537.315 m²)

2000

– T.C. MEB İlköğretim, Yatılı İlköğretim Bölge ve Pansiyonlu İlköğretim Okulu İnşaatları 1. Grup İller Teknik Müşavirlik Hizmetleri İşi (Toplam 75 Adet Okul 484.000 m²)

2003

– Türkiye’de İlk Deprem Dayanıklılık Testi ve Güçlendirme Projeleri Yapımı MEV 2. ve 4. Bölgeler YİBO-PİO Depreme Dayanıklılık Testleri ve Güçlendirme Projeleri Yapımı (Toplam 334.000 m²)

2006

– Yurtdışında İlk Kontrolluk Hizmetimiz Tacikistan Hisar Nahiyesi İçme ve Kullanma Suyu Tesisleri Bakım ve Onarım Projesi İnşaatı Kontrollük ve Danışmanlık Hizmetlerinin Yapılması

2007

– TÜBİTAK Tarafından Yılın Projesi Seçilen STM (Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.) Dikey Rüzgar Tüneli Kontrolluk İşleri

2012

– LEED Gold Sertifikalı İlk Projemiz: Dicle Kalkınma Ajansı/ Mardin Hizmet Binası Projesi Müşavirlik, Proje Yönetimi ve Yapım Kontrolluk Hizmetleri

2019

– Kamu Özel İşbirliği Modelinde İlk Şehir Hastanesi Teknik Müşavirlik Hizmetimiz:  Kütahya Şehir Hastanesi

2021

– Osmaniye İçmesuyu ve Kanalizasyon Projesi Tasarımların Gözden Geçirilmesi, İhale Dökümanlarının Hazırlanması ve İnşaat Kontrollüğü Müşavirlik Hizmetleri, Kilis İçmesuyu Şebekesi Genişletme ve Şehir Merkezi Atıksu Şebekesi, Elbeyli&Polateli Atıksu Şebekesi ve Paket Atıksu Arıtma Tesisleri, Adıyaman İçmesuyu Şebekesi için Tasarımların Gözden Geçirilmesi, İhale Dokümanlarının Hazırlanması ve İnşaat Kontrollüğü Danışmanlık Hizmetleri Sözleşmeleri ile altyapı alanında entegre su tesisi çalışmalarımız hız kazandı.

2022

– İlk enerji verimliliği işimizin sözleşmesini imzaladık: ”Kamu Binalarında Enerji Verimliliği Tadilatları İçin Enerji Denetimleri, Teknik Tasarımlar ve İnşaat Kontrol Hizmetleri”

2 milyon m2

den fazla DEVLET OKULU Binaları

1 milyon m2

den fazla KAMU Binaları

5 milyon m2

den fazla KAMU Finansmanlı Konut Binaları

2 milyon m2

den fazla KAMU Binalarında Güçlendirme

Seçilmiş Projeler

Adana Stadyumu

Adana Stadyumu

Erzurum Atlama Kuleleri

TPE Binası

Bahçeşehir Toplu Konut

Kazakistan Hoca Ahmet Yesevi Yurtları